Krem, który odbudowuje skórę

W sklepach kosmetycznych, drogeriach i aptekach, znajdziemy mnóstwo kremów dla kobiet z dojrzałą cerą. Mają one przeróżny skład i różną konsystencję. Jednak niewiele z nich jest naprawdę dobrych i przynosi zamierzone cele.

Jakie są najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe?

odbudowujący krem przeciwzmarszczkowy na dzieńDla wielu kobiet codzienne stosowanie kremu rano i wieczorem na twarzy jest rytuałem, który jest podstawą właściwej pielęgnacji. Skóra będzie wyglądało pięknie i młodo, jeżeli będzie właściwie nawilżona i odżywiona, to z pewnością odwdzięczy się nam zdrowym wyglądem. Kremy, które się nakłada na skórę rano i wieczorem, różnią się swoim składem, ponieważ mają spełniać nieco inne zadania. Odbudowujący krem przeciwzmarszczkowy na dzień ma za zadanie nawilżyć, wygładzić i zabezpieczyć skórę przed szkodliwymi czynnikami takimi jak na przykład promieniowanie słoneczne. Dlatego też często zawierają wysokie filtry przeciwsłoneczne, aby nie trzeba było na niego kłaść dodatkowej warstwy kremu przeciwsłonecznego. Krem na noc natomiast wspomaga naturalną regenerację skóry i pozwala jej odbudować pewne ubytki dzięki aktywnym składnikom. Ze zmarszczkami trzeba walczyć przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, aby uzyskać pożądane rezultaty. Nie zawsze są one spektakularne, bo zależą od wielu czynników, ale zawsze są widoczne. Dobre kremy zawierają kolagen, który odpowiada za sprężystość skóry oraz kwas hialuronowy, który wpływa na zatrzymanie wody w skórze i wygładzenie jej powierzchni. Ponadto może mieć też liczne olejki naturalne i witaminy.

Nasza skóra z wiekiem traci gęstość, a owal twarzy zostaje zniekształcony, ponieważ skóra zaczyna zwisać. Dzięki dobrym kosmetykom można ten proces znacznie opóźnić, a nawet nieco zmniejszyć, dzięki czemu nasza twarz będzie wyglądała na młodszą.