Kiedy warto zgłosić się do psychologa?

Nie wszystkie problemy jesteśmy w stanie rozwiązać samodzielnie lub z pomocą przyjaciół. Czasami bywa po prostu tak, że nikt z bliskich nie jest w stanie nam pomóc ponieważ mimo wsparcia nasz stan psychiczny ciągle się pogarsza. Najważniejszym w takich sytuacjach jest to, aby zdać sobie sprawę z tego, że potrzebujemy fachowej pomocy i nie wstydzić się po nią sięgnąć.

Pomoc psychologiczna dla każdego 

psycholog poznańZa dziecka często nam wpajano to, abyśmy nie marudzili, bo przecież inni mają gorzej od nas. Takie podejście niestety potrafi się mocno w człowieku zakorzenić przez co w momencie, gdy przestaniemy sobie radzić z sytuacją w naszym życiu zamiast przyznać się do tego otwarcie przed samymi sobą tłumaczymy sobie, że nie powinniśmy narzekać, bo przecież inni mają gorzej. Nie jest to w żaden sposób motywujące, a już tym bardziej nie sprawia, że nagle nasze problemy zaczynają być lżejsze. Wręcz przeciwnie! Z pozoru nawet błahy problem może stać się po czasie takim z jakim sobie nie jesteśmy w stanie poradzić, co często tłumaczy się metaforą ze szklanką, która symbolizuje nasze problemy. Jeśli uniesiemy do góry rękę ze szklanką na początku wszystko jest w porządku, ale im więcej czasu mija tym trudniej nam utrzymać te szklankę choć nie stała się ona cięższa. Podobnie działa nasza psychika, dlatego jeśli zaczynamy zauważać, że sytuacja nas przerasta najlepszym rozwiązaniem wówczas będzie po prostu psycholog Poznań posiada rewelacyjnych specjalistów z dziedziny psychologii do których zawsze możemy umówić się na wizytę, także tę online. Psycholog bez oceniania wysłucha naszych problemów, a jeżeli sami nie wiemy skąd w nas ten stan w jakim się znajdujemy wówczas rozmowa zostanie tak poprowadzona, że metodą małych kroczków oboje z psychologiem dojdziemy do tego, gdzie leży przyczyna naszego obecnego stanu psychicznego.

Warto pamiętać o tym, że psycholog nie rozwiąże za nas naszych problemów. On sprawi, że sami będziemy w stanie sobie pomóc i właśnie na tym polega najlepsza pomoc psychologiczna ponieważ na przyszłość, jeśli pojawią się podobne problemy będziemy potrafili sobie z nimi poradzić samodzielnie. W ten sposób nie uzależniamy się od pomocy psychologicznej, a widząc nasze postępy wzrośnie również nasza pewność siebie.