Kiedy skorzystać z usługi cyklinowania?

Drewno, zwłaszcza intensywnie użytkowane i nieodpowiednio pielęgnowane, z czasem niszczeje. Traci swój dawny kolor, jest ciemniejsze, często bardziej szare, a rysunek słojów przestaje być tak wyraźny jak kiedyś. Do tego w drewnie widać też niewielkie ubytki, przebarwienia np. od wilgoci albo też rysy. W jaki sposób temu zaradzić?

Jak przebiega cyklinowanie?

usługa cyklinowania podłóg - bydgoszczAby drewno odzyskało dawny blask, warto poddać je cyklinowaniu, zamiast od razu wymieniać np. całą podłogę albo też kuchenny blat. Cyklinowanie podzielone jest na kilka etapów, do każdego z nich wykorzystuje się cykliniarkę z inną gradacją papieru ściernego. W pierwszym etapie jest on najgrubszy, w kolejnych coraz drobniejszy. Dobiera się go do rodzaju drewna i samej podłogi, ponieważ inaczej cyklinuje się zwykłe deski, a inaczej parkiety. Poza dużą cykliniarką konieczna jest także mniejsza, krawędziowa, która dotrze do każdego kąta albo też pod kaloryfer. Cyklinowanie wykonuje się każdorazowo w innym kierunku, ostatnie, polerowanie podłogi, najlepiej przeprowadzić w zgodzie z kątem padania promieni słonecznych do pomieszczenia. Pomiędzy tym etapem a pierwszym uzupełnia się szczeliny, przygotowując mieszankę na bazie pyłu powstałego w czasie pracy. Uzupełnione ubytki zostają potem gładko zeszlifowane, aby nie odznaczały się od drewna. Jeśli chodzi o dostępność takich usług jak usługa cyklinowania podłóg – Bydgoszcz i inne duże miasta to odpowiednie miejsca do znalezienia doświadczonych firm. Usługa ta wymaga bowiem sporo wprawy i wiedzy praktycznej, aby można ją było przeprowadzić prawidłowo.

Po cyklinowaniu nasze podłogi, blaty albo schody będą wyglądać tak, jak w dniu, w którym zostały położone. Powierzchnia będzie gładka, błyszcząca, kolor znów nabierze głębi, a usłojenie będzie lepiej widoczne. Dzięki prawidłowej pielęgnacji ten efekt będzie można utrzymać przez kilka kolejnych lat.