Kiedy dekorujemy mieszkanie

Przeprowadzka do nowego mieszkania, zwłaszcza, jeśli jest to „nasze” pierwsze gniazdko, które możemy urządzić tak, jak nam się podoba, jest dużym wydarzeniem. Najpierw remont, wybór koncepcji całego wnętrza, farb do ścian. Później meble i styl, w jakim chcemy wyposażyć nasz zakątek. Do dekoracji przechodzimy na końcu, ale są one prawdziwą wisienką na torcie.

Aromatyczne świece jako dekoracja mieszkania

aromatyczne świece zapachowe w szkleDo artykułów dekoracyjnych, które możemy umieścić w naszym mieszkaniu, zaliczyć należy zarówno te „większe” przedmioty, takie jak poduszki, narzuty, zasłony i obrazy, jak i te mniejsze akcesoria typu serwetki, wazoniki i świeczki. Dzisiaj chciałabym przedstawić wam trochę bliżej kwestię tych ostatnich. Jeśli chodzi o aromatyczne świece zapachowe w szkle, na rynku znajdziemy ich całkiem spory asortyment, który możemy podzielić ze względu na różne czynniki. Po pierwsze, z pewnością podzielić je możemy ze względu na ich rozmiar, który możemy dobrać w pełni do naszych potrzeb. Po drugie, świece zapachowe mogą być dobierane przez nas ze względu na ich kolor. Jest to bardzo przydatna właściwość, kiedy zależy nam na kolorystycznym dobraniu dodatków i podkreśleniu jakiegoś konkretnego koloru w danym pomieszczeniu. Po trzecie, i wydaje się najważniejsze, świece możemy dobierać ze względu na ich zapach. Tutaj na pewno będzie decydować nasz gust i wyobrażenie o tym, jak dane pomieszczenie, naszym zdaniem powinno „pachnieć”, a także wytrzymałość danego zapachu w pomieszczeniu.

To, pod jakim względem będziemy dobierać świeczki do naszych wnętrz, w bardzo dużym stopniu zależy od naszych potrzeb i oczekiwań względem tych akcesoriów. Jeśli zależy nam na zapachu, na pewno na nim właśnie się skupimy, jeśli zaś chcemy, by świeczka spełniała tylko funkcję dekoracyjną, wybierzemy ją ze względu na kolor i rozmiar.