Kancelarie służące firmom transportowym

W trosce o wiele firm trudniących się transportem powstają kancelaria obsługujące prawnie inne firmy. W razie ewentualnych rozpraw sądowych, również potrzebna będzie fachowa pomoc osoby znającej się na prawie stanowionym.

Kompleksowa kancelaria dla firmy przewozowej

obsługa prawna firm transportowychW pomocy z różnymi kontrahentami z kraju i zza granicy przydają się umiejętności prawnicze pracowników kancelarii specjalizujących się w rozwiązywaniu sporów z kontrahentami. Obsługa prawna firm transportowych pomoże w odzyskaniu pieniędzy od nieuczciwych wspólników. Samem prowadząc firmę trudno o zadbanie, by wszystkie należności były czasowo regulowane przez każdą firmę, z którą się współpracuje. Również w razie zaostrzenia sporu w rozbieżności pomiędzy wykonaną usługą a oczekiwanym efektem. Co się tyczy zatargów z policją, także i na tej płaszczyźnie można liczyć na kancelarię, która pomoże w wyjaśnieniu czy doszło do wykroczenia, które trzeba było „nagrodzić” mandatem. Obsługa prawna przydaje się również do windykowania innych firm, które są winne określoną kwotę, a jej nie spłacają oraz w przypadku ustalania winy w przypadku wypadku drogowego. Do ustalania winowajcy i odpowiedniego obarczenia karą także potrzebny jest doradca, który oceni szkody i będzie chciał uzyskać odszkodowanie dla firmy. W razie sporu z urzędnikami GITD i PiP, kancelaria pomoże firmie przewozowej w karach związanych z nieuiszczeniem opłaty drogowej lub w przypadku, gdy zabrane zostanie pozwolenie na poruszanie się pracownika po drodze. Co więcej, kancelarie polecają się także, gdy firma ma problem z nieuczciwymi ubezpieczycielami.

W branży transportowej i przewozowej trzeba uważać na szybko zmieniające się prawa, szczególnie jeżeli oferujemy przewóz międzynarodowy. Najlepiej, gdy korzysta się z usług firmy, która obsługuje prawnie inne przedsiębiorstwa.