Wsporniki regulowane swoje zastosowanie odnajdują przy budowie tarasów. Ich zadaniem jest regulacja oraz poziomowanie powierzchni wentylowanych. Dzięki ich zastosowaniu sama budowa konstrukcji przebiega niezwykle sprawnie oraz wygodnie. Taras wykonany z użyciem tych elementów pozwala także, na umieszczenie pod jego powierzchnią różnych instalacji.
Wspornik regulowany – szybka i sprawna budowa tarasów
Zastosowanie wsporników regulowanych niesie ze sobą mnóstwo zalet. Z pewnością do najważniejszej należy szybkie odprowadzanie wody, która niekorzystnie wpływa na powierzchnię tarasu. Pustka termiczna, która powstaje pomiędzy posadzką, a izolacją, kiedy zastosujemy wsporniki regulowane, odpowiada za właściwą cyrkulacje powietrza. Dzięki temu, że posadzka zostaje z ich pomocą odpowiednio podniesiona, nie musimy stosować wielu dodatkowych warstw, mających na celu podwyższenie. Sprawia to, że sama konstrukcja jest stosunkowo lekka, a montaż przebiega dużo szybciej, niż przy użyciu tradycyjnych materiałów budowlanych. Wspornik regulowany składa się z kilku bardzo istotnych elementów. Są to: głowica samopoziomująca, szeroki talerz z wieloma otworami pod motylki dystansowe, pierścień, który zapewnia dokładną regulację wysokości wspornika, oraz podstawa, która dzięki odpowiedniej szerokości zapewnia pewną stabilizacje. Same wsporniki regulowane zapewniają wytrzymałość do 1000 kilogramów na metr kwadratowych. Dla zwolenników dbania o przyrodę, równie cenną informacją jest wykonanie tych elementów z materiałów, które w 100 procentach podlegają recyklingowi.
Wsporniki regulowane swoje zastosowanie odnajdują nie tylko w przypadku budowy tarasów, ale również balkonów czy nawet płyt chodnikowych. Dzięki możliwości ustawienia kąta spadu, sam montaż jest znacznie sprawniejszy, niż ma to miejsce z wykorzystaniem tradycyjnych metod.