Jaką torebkę można zabrać do kościoła?

Nie jestem osobą wierzącą, ale nie o tym będzie dziś mowa. Chodzi o to, że nigdy nie byłam w kościele, ale teraz będę miała okazję być. Niestety, nie wiem jak tutaj się zachować i co więcej – jak się ubrać. Dotyczy to zarówno samego ubioru, jak i również dodatków, czyli torebki, kapelusza i tym podobnych rzeczy.

Markowa torebka idealna do kościoła

markowe torebkiWybieram się na komunię do syna kuzyna, tak więc będę po raz pierwszy brać udział w tej uroczystości. Nie mam pojęcia, jak się mam ubrać. Wielokrotnie widziałam tłum ludzi wychodzących z kościoła, ale nigdy w życiu nie zwracałam uwagi na torebki i buty. Wiem tylko jedno, że trzeba być ubranym skromnie. Ja jestem ogromną maniaczką torebek. Ogólnie lubię się modnie i elegancko ubierać. W swojej szafie posiadłam około dwudziestu czterech torebek, które różnią się między sobą materiałem, kolorem i stylem, ale łączy je jedno – są to markowe torebki. Pozostaje teraz kwestia tego, którą torebkę najbardziej wypada ubrać do kościoła? Spośród tych dwudziestu czterech markowych torebek wyróżnić możemy te, w których chodziłam na dyskotekę, na ślub cywilny, studniówkę oraz do pracy. Wiem, że te balowe i imprezowe torebki odpadają. Nie chcę się wyróżniać na tle eleganckich pań z klasycznymi torebkami. Nie chce też przynieść rodzinie wstydu. Myślę, że ubiorę albo klasyczną – czarną małą torebkę, albo białą zakładaną przez ramię.

Moja mama ciągle mi powtarza, abym do kościoła wzięła tak naprawdę co chcę, jednak ja nie mam zamiaru odznaczać się w tłumie skromnych ludzi. Można wziąć markową torebkę do kościoła, ale ważne, by to była torebka skromna i jednolita. Nie może ona wyróżniać się i dekoncentrować tłumu modlących się ludzi. Na szczęście wśród kolekcji moich markowych torebek, taką właśnie posiadam.