Jak znaleźć najlepszy kurs walut w mieście

Wymienianie pieniędzy nie jest prostą sprawą. Trzeba wiedzieć które kantory oferują najlepsze kursy. Na szczęście stosując się do pewnych reguł można mniej więcej oszacować, które miejsca będą najkorzystniejsze w naszej sytuacji – wszystko jest do opanowania.

Spisywanie kursów walut z miejscowych kantorów

kursy walut WarszawaSposobów na znalezienie najlepszego kantoru jest wiele. Żeby niepotrzebnie nie robić kilometrów od razu można odpuścić sobie sprawdzanie kursów w galeriach – działające tam kantory mają wysokie opłaty związane z prowadzoną działalnością, w związku z czym nie można spodziewać się po nich niskich kursów walut. Najlepiej sprawdzić w którym miejscu w mieście jest największe skupisko kantorów – zwykle jest to ścisłe centrum. Najprawdopodobniej to właśnie tam będziemy mogli znaleźć najlepsze kursy walut. Ponieważ są one skupione mniej więcej w jednym miejscu, nie ma problemu z tym, by przejść się po nich z notesem i zanotować, który kantor ma jaki kurs. Gdy w grę wchodzą kursy walut Warszawa ma bardzo wiele punktów wymiany walut, dlatego jeśli raz poświęcimy nieco więcej czasu na spisanie kursów i znajdziemy najlepszy kantor, będzie to procentowało przez długi czas. Różnica pomiędzy kursem 4.20 a 4.25 może nie wydawać się duża, ale jeśli wymieniamy regularnie duże ilości walut, to będziemy w stanie tę różnicę odczuć. Spisując kursy walut warto zrobić to więcej niż jeden raz – pozwoli to znaleźć kantory, które przez cały czas utrzymują korzystne stawki, a nie te, które na przykład korzystne kursy mają tylko raz na jakiś czas.

Odkąd zrobiłem kilka razy obejście kantorów by zrobić spis kursów walut, nigdy nie zdarzało się, by kantor w którym wymieniam pieniądze miał kurs gorszy, niż w jakimkolwiek innym miejscu. Znalezienie go wymagało jednak czasu, choć teraz mam z tego już tylko korzyści.