Jak zapewnić bezpieczeństwo pracy w laboratorium?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele niebezpieczeństw może spotkać pracownika laboratorium. Nawdychanie się szkodliwych związków chemicznych to tylko jedno z nich. Podczas nieprecyzyjnych ruchów może dość także do rozlania niekiedy bardzo żrących substancji chemicznych. Powodują one poparzenia i uszkodzenia wzroku i skóry. Nieumiejętne zmieszanie nieodpowiednich substancji może także grozić wybuchem.

Solidne wykonanie dygestoriów laboratoryjnych

dygestoriumKażdy właściciel laboratorium powinien pochylić się nad tymi zagrożeniami. Szybko może okazać się, iż najlepszym rozwiązaniem tego problemu okazuje się być dygestorium. Urządzenia te sprawdzają się świetnie jako zabezpieczenie pracownika. Ich działanie polega na wypompowywaniu z wnętrza komory dygestorium szkodliwych oparów wytwarzanych podczas tworzenia różnego typu mieszanin. Szyba, która oddziela pracownika od substancji może zostać opuszczona lub podniesiona na wygodną pozycję. Jednocześnie chroni ona najbardziej wrażliwe zmysły pracownika, takie jak wzrok. Nowoczesne dygestorium na frontowej ścianie może dysponować także panelem, który jasno wskazuje poziom oczyszczenia powietrza w jego wnętrzu. Jednocześnie wskazuje także na właściwość pracy urządzenia. Sygnalizują także konieczność wymiany filtra lub wykonania przeglądu. Dygestoria wykonane są z bardzo solidnych i wytrzymałych materiałów. Tym samym mogą one służyć laborantom wiele długich lat.

Bezpieczeństwo pracy ma szczególne znaczenie. Szczególnie zagrożeni są pracownicy laboratoriów, w których mają oni kontakt z licznymi szkodliwymi substancjami chemicznymi. Na szczęście dygestorium laboratoryjne skutecznie niweluje ten problem. Pozytywnie zaskoczyć może także samo wykonanie tych konstrukcji, które jest bardzo solidne i wytrzymałe.