Jak zabezpieczyć pole uprawne przed dzikami?

Ostatnio na wsiach coraz częściej możemy zobaczyć pola uprawne ogrodzone zwykłą siatką leśną. Z czego to wynika? Ano przede wszystkim z tego, że rolnicy chcą chronić swoje uprawy przed hordami wygłodniałej dzikiej zwierzyny. Pola uprawne są dewastowane najczęściej przez dziki, który potrafią przeryć spore kawałki ziemi w ciągu jednej nocy.

Tania siatka ogrodzeniowa rozwiązuje sprawę

bardzo tanie siatki ogrodzenioweWielu ludzi mieszkających na wsiach ma nie tyle co pola uprawne, ale prowadzi swoje przydomowe ogródki na otwartej przestrzeni. Łatwo można zauważyć, że za ogrodzeniem w podwórku jest kolejne ogrodzenie wykonane z siatki. To jest dokładnie tak samo jak z polami uprawnymi. Właściciele takich przydomowych upraw też chcą je ochronić przed dzikami i sarnami. Mieszkańcy miast przejeżdżający przez tereny wiejskie mogą się zdziwić, że wszędzie widać bardzo tanie siatki ogrodzeniowe rozłożone na ogromnych odległościach. To wszystko dla ochrony głównie przed dzikami. Te zwierzęta wędrują wieczorami i nocą w poszukiwaniu jedzenia i przeczesują wszystko, co tylko spotkają na swojej drodze. Wystarczy rozłożyć zwykłą siatkę ogrodzeniową, żeby w bezpieczny sposób odgrodzić swoje uprawy od dzikich zwierząt. Metr siatki kosztuje kilkanaście złotych, więc na pewno warto zainwestować w swój ogródek i go odpowiednio zabezpieczyć. A dzików jest coraz więcej. Mieszkając na wsi można się o tym łatwo przekonać wychodząc wieczorem na spacer.

O spotkaniu w lesie dzika ułożono nawet piosenkę. Takie spotkanie na pewno nie należy do najbardziej oczekiwanych. Jeśli nie chcemy widzieć dzików na swoich ogródkach czy polach uprawnych to zabezpieczmy je ogrodzeniem ze zwykłej siatki leśnej. Jest bardzo tania, wysoka i nie do pokonania dla dzików czy saren. Dzięki temu plony na naszych polach będą niezagrożone.