Jak wyglądają place zabaw?

 

Niektórzy rodzice chcąc sprawić dziecku przyjemność, kupują mu wszystkie możliwe zabawki jakich tylko zapragnie oraz najróżniejsze atrakcje. Jednak nic mu nie zastąpi placu zabaw i godzin spędzonych na huśtawkach i zjeżdżalniach.

Jakie place zabaw oferują producenci?

plac zabaw producentWiększość osób mających małe dzieci, codziennie odwiedza plac zabaw, gdyż maluchy uwielbiają się na nim bawić. Mają do dyspozycji piaskownice, huśtawki, czy zjeżdżalnie. Czasem bywa, że na placu jest akurat mnóstwo dzieci i muszą czekać w kolejce, aby się pohuśtać. Żeby tego uniknąć, albo trzeba iść na plac z dzieckiem wcześnie rano, albo wybudować mu koło domu własny plac zabaw. Choć na drugie rozwiązanie trzeba mieć dość duży ogród, to nie brakuje chętnych na taką konstrukcję. Plac zabaw producent udostępnia w kilku wersjach, jako oddzielne elementy, które możemy dowolnie łączyć, lub jako cały kompleks różnych urządzeń. Może on mieć formę mini pałacu z wieżami połączonymi mostami, linami na wspinaczki, czy drabinkami, albo w formie pojedynczych urządzeń stanowiących całość. Plac zabaw może być wykonany ze specjalnego tworzywa sztucznego, odpornego drewna, lub z lekkiego aluminium. Jeżeli go samodzielnie montujemy u siebie w ogrodzie, to możemy to zrobić na trawie, albo na specjalnej gumowej nawierzchni, która amortyzuje ewentualne upadki dziecka. Jeżeli nasz maluch jest dość mały, to urządzenia muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenia, które zaleca producent. Zabawa na placu zabaw zawsze musi się odbywać pod okiem rodzica.

Kupując plac zabaw od producenta, mamy pewność co do jego jakości. Z jego montażem każdy sobie poradzi, bo wystarczy mieć parę podstawowych narzędzi. Plac posiada dołączoną instrukcję złożenia, więc w ciągu jednego popołudnia jesteśmy w stanie stworzyć dziecku wymarzony plac do zabawy.