Jak wybrać jeansy damskie do typu sylwetki

Jeansy to niezbędny element garderoby każdej kobiety. Ale ponieważ są tak popularne, na rynku jest tak wiele różnych modeli i stylów, że zakupy idealnej pary mogą sprawiać wrażenie przytłaczającego doświadczenia. Nadszedł więc czas, aby zawęzić opcje i wrócić do podstaw. O wiele łatwiej jest dokonać zakupu, jeśli się wie jaki krój czy styl pasuje do sylwetki.

Dla kogo jasne jeansy

jasne jeansy damskieDla tych szczęśliwych kobiet, które zostały wyposażone w proporcjonalne figury, każde jasne jeansy damskie będą odpowiednie. Ale jeśli naprawdę chce się podkreślić kształty, które pragnie mieć większość kobiet, można nosić jeansy o niskim stanie, które podkreślą wąską talię lub parę obcisłych jeansów, które zaakcentują pełne biodra i szczupłe nogi. Jeansy z prostymi nogawkami, jak również te ciemniejsze, pomogą wydłużyć nogi i stworzyć bardziej zrównoważony kształt. W przypadku posiadania sylwetki w kształcie gruszki, należy wybierać taki styl, aby biodra wyglądały na węższe. Żeby optycznie wydłużyć nogi można nosić jasne jeansy damskie o prostych nogawkach, które dają złudzenie dłuższych i smuklejszych nóg. Przeciwieństwem sylwetki typu gruszka jest figura o kształcie jabłka. Charakteryzuje się wąskimi biodrami i szerszą górną częścią ciała. Aby zrównoważyć szerszą część sylwetki należy nosić jeansy, które nie zwężają się w dolnej ich części. Najlepsze są jeansy typu rozszerzające się ku dołowi, rozcięte lub rozkloszowane, ponieważ pozwalają uzyskać proporcjonalny wygląd sylwetki.

Oprócz wyboru jeansów do posiadanego typu sylwetki, jest jeszcze wiele innych rzeczy do rozważenia przy zakupie jeansów. Myślenie o tym może być kłopotliwe, natomiast na pewno warto poświęcić czas na wybór odpowiednich jeansów, co pozwoli czuć się swobodnie a także świetnie wyglądać. Na pewno doda to pewności siebie każdej kobiecie.