Jak wybrać dobrą włóczkę?

Sama umiejętność robienia na drutach czy szydełku nie wystarczy, żeby zrobić ładny sweter czy szalik. Wiele zależy także od samej włóczki. Zazwyczaj na nich umieszczone są informacje odnośnie tego jak grube druty są zalecane do jej wyrabiania, jak również na ile starcza jeden motek. To na pewno wiele ułatwia paniom kochającym robótki ręczne.

Kolorowe i miękkie włóczki

włóczki ze sklepu onlinePoza tym ważny jest też splot włóczki, to z jakiego materiału jest zrobiona. Włóczki ze sklepu online są teraz naprawdę zróżnicowane. Służą nie tylko do robienia ciepłych ubrań na zimę, ale tez do makramy, robienia toreb, dywaników i wielu innych. Jak wybrać dobrą włóczkę? Za każdym razem musi być dopasowana do projektu, jak również do wybranego splotu. Na przykład ,,ryż” będzie słabo wyglądał na cienkiej włóczce, bo będzie niewidoczny. Natomiast do ,,warkocza” lepsza będzie cieńsza włóczka, tak by wzór był zaznaczony, ale nie zdominował całego projektu. Bardziej misterne wzory łatwiej się wyrabia na cienkiej włóczce. Do wyrabiania produktów dla dzieci polecane są także delikatniejsze włóczki, które nie podrażnią skóry malucha. Grube włóczki natomiast pasują do dywaników, poduszek, czy mat do zabawy dla dzieci. Włóczki syntetyczne, poliestrowe lub akrylowe, są bardzo tanie i łatwo dostępne. Wełna jest bardzo ciepła, a ta merynoska dodatkowo delikatna i przyjemna w dotyku. Bawełna jest bardzo uniwersalna. Robi się z niej też włóczkę materiałową, mającą postać grubego paska tkaniny. Wyrabia się je na bardzo grubych drutach, na przykład dziesiątkach.

W dobrych sklepach online znaleźć można też włóczki lniane do wyboru dekoracji do domu, jak również innowacyjne i naturalne włóczki z kukurydzy czy pokrzywy. Bez dwóch zdań takie włóczki będą miały unikatowe właściwości, a produkty z nich wykonane będą bardzo ciekawe.