stoliki kawowe indyjskie do salonu

Jak urządzić salon w indyjskim stylu?

Bogactwo form, barw i wzornictwa to główne cechy stylu indyjskiego. Jest to dobra propozycja dla ludzi, którzy lubią przepych i interesują się orientem. Dla jednych wnętrze w tym stylu jest kiczowate i przytłaczające, jednak dla drugich to coś magicznego.

Idealne stoliki kawowe dla miłośnika luksusu

stoliki kawowe indyjskie do salonuRzemiosło indyjskie opiera się na solidnych fundamentach: kunsztownym rzeźbiarstwie, niezwykłych malowidłach i ręcznie tkanych materiałach. Atutami stylu prosto z Indii są mocne, wyraziste kolory, takie jak czerwień, złoto, fiolet oraz szmaragdowa zieleń. Stoliki kawowe indyjskie do salonu, aby robiły wrażenie mogą być ozdobione błyskotkami i kolorowymi koralikami. Jeżeli nie chcesz wydawać za dużo pieniędzy, postaw na sztuczne kamienie. Meble w stylu indyjskim są masywne, bogato rzeźbione, ale i tradycyjne. Dobrymi jakościowo gatunkami drewna na stoliki kawowe do salonu będą palisander oraz akacja indyjska. Są one bowiem wytrzymałe, twarde i ciężkie, więc zagoszczą w mieszkaniu na lata. Aby dobrać dekoracje, warto odwiedzić typowo orientalne sklepiki i nabyć tam ręcznie robione naczynia, figurki bóstw, np. Buddy oraz podziwianych tam słoni, które przynoszą szczęście i bogactwo, ponadto naturalne świeczniki czy drewniane skrzyneczki. Z kolei jako materiał na obrus, zasłony i poszewki należy wybrać jedwab ozdobiony haftem lub rozmaitymi aplikacjami. Aranżacja doprawiona orientem wymaga poszanowania tej kultury, dlatego planując urządzanie wnętrza w tym stylu, trzeba pamiętać o zasadach panujących w Indiach.

Z kolei żeby nadać zapach nawiązujący do tamtejszych świątyń, warto zakupić rozmaite kadzidełka, świeczki zapachowe czy kominki na wosk. Wschodni orient to fascynująca kultura, która kojarzy się z harmonią duszy i ciała, więc porządek w domu to część tej reguły.

Więcej na: https://www.bella-decor.pl/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *