Jak ubierać się w czasie ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Panie, które mają to doświadczenie już za sobą, często lubią mówić o pięknie i niezwykłości tego okresu. Zwykle jest to czas intensywnych przygotowań na pojawienie się nowego członka rodziny. W domu często robi się porządki i remonty, by dziecko po przyjściu na świat miało jak najlepsze warunki życiowe. Dokonuje sie tez zakupów potrzebnych rzeczy. Zmiany zachodzą jednak przede wszystkim w organizmie kobiety.

Bluza, spodnie, czy krótka sukienka?

krótka sukienka ciążowaIm dziecko w łonie matki staje się większe, tym bardziej widoczny jest brzuch kobiety. Zdarza się też, że przybiera ona na wadze. Z tego powodu często okazuje się, że już po kilku czy kilkunastu tygodniach dotychczasowa garderoba staje się niewystarczająca dla kobiety w stanie błogosławionym. Pojawia się konieczność zakupu nowych ubrań. Najważniejsze jest to, by były one wygodne i komfortowe. Powinny zapewniać przyszłej mamie swobodę ruchu oraz wpływać na dobre samopoczucie. Nie ma znaczenia, czy będzie to obszerna tunika, bluza czy krótka sukienka ciążowa. Najważniejszy jest komfort matki i dziecka. Nie ma też przeciwwskazań, by kobieta w ciąży nosiła spodnie, choć powinny być one odpowiednio dostosowane. Najpopularniejszym strojem pań w stanie błogosławionym pozostaje jednak sukienka. To ona zdaje się być ubiorem najbardziej komfortowym i sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi dziecka.

Przede wszystkim nie uwiera i nie krępuje ruchów. Jest wygodna, przez co sprawdza się w niemal wszystkich sytuacjach. Potrafi się też najlepiej dostosować do zmieniającego się wyglądu kobiety. Dobrze dobraną, odpowiednio szeroką sukienkę można nosić przez całą ciążę, bez obawy, że w pewnym momencie okaże się zbyt ciasna. Warto więc z rozwagą kompletować swoją garderobę.