Jak montować nitonakrętki?

Przyszło nam żyć w czasach ogromnego postępu technologicznego i technicznego. Branża mechaniczna rozwija się bardzo szybkim tempie, co przekłada się na wynajdowanie coraz to nowszych technik łączenia materiałów. Jedną ze stosunkowo świeżych technik łączenia materiałów jest nitonakrętka.

Działanie nitownicy do nitonakrętek

nitownice do nitonakrętekSame nitownice do nitonakrętek to na dzień dzisiejszy urządzenia dość popularne. Jak sama nazwa wskazuje nitonakrętka łączy w sobie cechy nitu i nakrętki. Warto wyjaśnić, kiedy używa się wspomnianych nitonakrętek. Przede wszystkim, by użyć nitonakrętki, musimy posiadać otwór odpowiedniej średnicy na przykład w kształtowniku pustym w środku. W owy otwór wsuwamy nitonakrętkę, w tą wsuwamy końcówkę nitownicy i za pomocą rękojeści zaciskamy ową nitonakrętkę. Dzięki temu nitonakrętka będzie stale związana z otworem, w którym ją zamontowano. W zamontowanej nitonakrętce znajduje się gwint wewnętrzny, w który możemy wkręcić odpowiednio dobraną śrubę, dzięki której połączymy pasujący do śruby element z kształtownikiem, w którym znajduje się nitonakrętka. Nitownice do nitonakrętek to urządzenia stosunkowo tanie w zakupie, lecz jeśli planujemy używać nitownicy dość często, warto zainwestować w sprzęt z wyższej półki.

Jeśli prowadzimy warsztat, nitownica do nitonakrętek jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia. Nasi pracownicy z pewnością nie będą szanować powierzonych im urządzeń, dlatego warto kupować te, które są jak najmniej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Praktyka pokazuje, że najlepsze i najtrwalsze urządzenia to te produkowane przed laty. Kilka lat temu produkowano urządzenia, które miały służyć przez długi czas. Dzisiaj niestety produkcja jest nastawiona na ilość, a nie jakość, co wiąże się z częstym kupowaniem nowych urządzeń.