Jak działa escape room?

Kilka lat temu wśród gier internetowych dużą popularnością zaczęła cieszyć się gra, która polegała na konieczności wydostania się z zamkniętego pokoju. Zadaniem gracza było odnalezienie klucza, który będzie otwierał zamknięte drzwi. Aby można było odnaleźć klucz należało po drodze rozwiązać kilka lub kilkanaście zagadek, a także wykazać się spostrzegawczością i logicznym myśleniem.

Popularność escape roomów

escape roomNa fali popularności escape roomów, gra internetowa została przeniesiona do świata rzeczywistego. Na rynku zaczęły pojawiać się miejsca, w których po uiszczeniu odpowiedniej opłaty, wraz z grupą znajomych – lub w pojedynkę – możemy zanurzyć się w historię, której finałem ma być wydostanie się z zamkniętego pokoju. Escape room, który powstaje w rzeczywistości zawsze bazuje na konkretnej historii. Może być to historia kryminalna, gdzie musimy rozwiązać zagadkę morderstwa, by wydostać się z pokoju zanim staniemy się kolejną ofiarą, może być to też historia związana z naszą ulubioną bajką z dzieciństwa. Zasada zawsze jest ta sama – jesteśmy zamykani w pokoju, mamy określony czas na odkrycie drogi do wyjścia i świetnie się przy tym bawimy. Z każdym kolejnym rokiem na rynku pojawiają się kolejne escape roomy i świetnie prosperują. Dzieje się tak głównie dlatego, że jest to rozrywka, która pozwala nam oderwać się od rzeczywistości, a jednocześnie doskonale zabawić z przyjaciółmi, jednocześnie dodatkowo nas z nimi integrując.

Escape roomy obecnie są świetnym pomysłem na różnego typu okoliczności i coraz częściej wykorzystywane są przez klientów biznesowych jako atrakcja dla pracowników, która ma im pomóc odkryć zasadę pracy zespołowej. Pokoje charakteryzują się różnymi poziomami trudności, więc znajdziemy pokój odpowiedni dla nowicjusza, jak i osoby, która uwolniła się z kilku pokojów.