Jak długich wkrętów używają dekarze?

Wszelkiego rodzaju prace konstrukcyjne z wykorzystaniem drewna oraz wkrętów nie są wyłączną domeną dekarzy. Warto więc wiedzieć więcej na ten temat, szczególnie, jeżeli jesteśmy zainteresowani takimi rzeczami jak samodzielne przeprowadzanie różnego rodzaju prac konstrukcyjnych, zarówno w poważnym budownictwie jak i podczas majsterkowania.

Czy tylko dekarze używają długich wkrętów?

wkręt 120mmTo oczywista sprawa, że dekarze wykorzystuj najlepsze dostępne dla siebie narzędzia podczas wykonywania różnego rodzaju prac konstrukcyjnych i dekarskich, które związane są z poszyciem naszego dachu. Często do łączenia belek stropu oraz łat utrzymujących poszycie wykorzystuje się specjalistyczne wkręty. Ich specjalne końcówki pozwalają na wkręcanie ich w miękkie drewno bez konieczności szykowania wcześniej specjalnych otworów, co sprawia, że możliwe jest znacznie przyspieszenie przebiegu całych prac konstrukcyjnych. Takich wkrętów można jednak używać na przykład do wykonywania mebli, które też są wykonane starannie oraz z wysoką precyzją, szczególnie mebli na zamówienie. Do prac dekarskich przyda się nam takie rozwiązanie jak wkręt 120mm, który można kupić w dobrym sklepie budowlanym. Przy pracach nad meblami wykorzystuje się raczej mniejsze wkręty, które nie wystają poza płyty meblowe, w które chcemy je wkręcić. Skuteczne połączenie ze sobą takich elementów jest niezwykle istotną kwestią.

Trzeba liczyć się z tym, że jeżeli chcemy osiągnąć wysoki poziom bezpieczeństwa naszej konstrukcji, musimy zdecydować się na długie i mocne wkręty, do produkcji których wykorzystano zaawansowane techniki. Zwykłe gwoździe często okazują się zbyt mało wytrzymałe. Podczas budowy domu sposób mocowania łat powinien być uwzględniony jeszcze na etapie prac projektowych.