Innowacyjne oświetlenie – technologia led

Zastosowanie oświetlenia led jest bardzo szerokie. Można je spotkać w przestrzeni komunikacyjnej, w budownictwie i ogrodnictwie a także wyposażeniu wnętrz. Duże zapotrzebowanie na technologię led sprawia, że dziedzina ta wciąż się rozwija.

Profesjonalny montaż oświetlenia led za pomocą listwy

listwa do taśmy ledOświetlenie led stosowane we wnętrzach stanowi rewelacyjne wykończenie o charakterze dekoracyjnym. Taki efektowny element może być zamontowany w każdym pomieszczeniu. W zależności od upodobań można wybrać odpowiednią kolorystykę. Dostępne są wersje w jednym kolorze, a także w kilku – kolory zmieniają się z różną częstotliwością. Planując zastosowanie oświetlenia led w mieszkaniu, warto rozejrzeć się za odpowiednią listwą led, która umożliwi właściwie zamontowanie oświetlenia. Solidna i dobrej jakości listwa do taśmy led wykonana jest z trwałego aluminium. Dzięki specjalnie wyprofilowanej obudowie światło rozchodzi się jednolicie po całej powierzchni listwy. Bardziej zaawansowane profile ledowe stwarzają możliwość wkomponowania dwóch rzędów oświetlenia led. Listwy do taśmy led nadają się do montażu zarówno w płaszczyźnie poziomej jak i pionowej. Profile listwowe led występują w różnych wymiarach, posiadają też rozmaite osłonki, co pozwala na dopasowanie ich do charakteru aranżacji. Szeroki wybór akcesoriów (zaślepki, uchwyty montażowe) umożliwia montaż oświetlenia led na profesjonalnym poziomie.

Oświetlenie led posiada mnóstwo zalet, i to właśnie z nimi związania jest popularność tego rozwiązania. Diody led wyróżniają się wysoką energooszczędnością oraz długą żywotnością. Na korzyść oświetlenia led przemawia także niewielka ilość wytwarzanej energii cieplnej oraz jego ekologiczny charakter – nie zawiera substancji toksycznych dla środowiska.