Elegancja wnętrza zawsze pozostanie w cenie

Myśląc nad tym, w jaki sposób i w jakim stylu urządzić swoje biuro, czy mieszkanie, stajemy nad mnóstwem niełatwych wcale wyborów. Trudne decyzje, które musimy podjąć, rzutują na całokształt naszego projektu. Warto pamiętać, że zawsze najlepiej sprawdza się stonowana elegancja z klasą.

Niepozorna firanka potrafi zdecydować o całości

eleganckie firankiMożna się zgodzić, lub też nie, ale wiele osób jest tak naprawdę zdania, że decydujący wpływ na odbiór całości wnętrza i sposobu, w jaki zostało ono urządzone, mają niepozorne detale. Eleganckie firanki mogą dodać szyku przestrzeni, która wydaje się dosyć skromna, czy codzienna. Oczywiście, inne szczegóły również nie są bez znaczenia, jednak firanki są przez nas często bagatelizowane, jeśli chodzi o urządzanie pokoju. Tymczasem od ich barwy, struktury i materiału zależy bardzo wiele. Możemy optycznie powiększyć pokój, wybierając te w jasnym, najlepiej śnieżnobiałym, kolorze. Możemy też go zmniejszyć i dodać odrobiny tajemniczości, stawiając na ciemne, lub zwyczajnie czarne. Jeśli chcemy zaszaleć, warto pomyśleć nad kolorystyką odbiegającą od tradycyjnych standardów – pamiętajmy jednak, by ostatecznie w barwach pokoju panowała harmonia. Wszystko musi do siebie pasować. Nie łączmy pomarańczu z zielonym, ani czerwonego z niebieskim. To, co w modzie, czasem się sprawdza, nie będzie wyglądać tak samo w pomieszczeniu. Firanki mogą być zwiewne, ledwie możliwe do uchwycenia, lub nieco grubsze i cięższe. Od nas zależy, który wariant wybierzemy i jak go wykorzystamy.

Projektowanie i urządzanie wnętrz, to w jakimś sensie nauka ścisła, a jednocześnie artystyczna. Tworzymy w pewnym sensie sztukę wizualną, dekorując nasze mieszkania. W tym samym czasie musimy pozostać szczegółowi i dociekliwi. W końcu najprostsze nie zawsze jest najlepsze.