Działanie sauny fińskiej

Pojęcie sauny fińskiej wywodzi się z Finlandii. Chociaż obecnie jest znana na całym świecie. Sauna taka jest wykonana z drewna. Panuje w niej bardzo wysoka temperatura oraz bardzo niska wilgotność powietrza. Korzystanie z sauny wpływa pozytywnie na cały organizm,

Zalety sauny suchej

sauny fińskieJedną z saun, które są zaliczane do sauny suchej jest tak zwana sauna fińska. Powinno się z niej korzystań z trzy razy na tydzień. Sauny fińskie są wykonane z drewna. Powinno się w niej przebywać jedynie kilkanaście minut. Następnie po skorzystaniu z sauny należy schłodzić się w basenie, bądź prysznicem. Dlatego w wielu ośrodkach spa gdzie znajdują się sauny bezpośrednio obok nich są dostępne prysznice. Podczas korzystania z sauny fińskiej rozszerzają się naczynka krwionośne co powoduje zwiększenie przepływu krwi. Wówczas podczas kąpieli w sanie następuje wydzielenie toksyn z organizmu, a także inne produktów które wpływają w sposób negatywny na przemianę materii. Kąpiele takie dodatkowo pobudzają gruczoły które stymulują układ odpornościowy. Również zostają odblokowane wszystkie gruczoły łojowe odpowiedzialne za cerę tłustą czy trądzik. Obecnie bardzo dużo osób korzysta z różnych saun, jednak sauny fińskie od bardzo dawna są najbardziej popularne. Wchodząc do sauny musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Między innymi, że do sauny nie można wchodzić po posiłku, w jakim stroju się wchodzi, jak również na jaki czas można wejść i ile razy w tygodniu. 

Ogólnie sauna fińska jest jedną z najczęściej odwiedzanych saun. W Finlandii każdy Fin ma swoją własną saunę w domu, bądź obok domu. Natomiast tutaj możemy korzystać z sauny w każdym ośrodku a także salonach piękności. Sauna, a raczej z niej korzystanie sprzyja odprężeniu po ciężkim dniu pracy.