Dobre tornistry dla dzieci

Tornister to bardzo ważny element wyposażenia każdego ucznia. W tornistrze nosi przecież wszystkie swoje przybory szkolne, podręczniki, zeszyty, piórnik no i oczywiście drugie śniadanie. Tornister musi być wygodny, dobrze dopasowany do pleców dziecka tak, by nie wyrządził mu krzywdy, no i musi też być w odpowiednim kolorze, czy też posiadać wzór, który się właścicielowi spodoba.

Tornister powinien być estetyczny

tornister herlitzProducenci tornistrów prześcigają się w stosowaniu różnych wzorów na zewnętrznej ich części tak samo, jak prześcigają się w konstruowaniu coraz to lżejszych stelaży i coraz bardziej ergonomicznych rozwiązań sposobów noszenia tornistra. Dobry tornister cechuje się doskonałym dopasowaniem do potrzeb dzieci w wieku szkolnym. Powinien posiadać zintegrowane regulowane szelki zapewniające wysoki komfort noszenia i być wyposażony w praktyczne boczne i przednie kieszenie. Taki jest na przykład tornister herlitz, ale też tornistry innych firm są dobre. Jeśli wybieramy model atrakcyjny dla dziewczynek, to warto zauważyć wzornictwo na modelach zainspirowanych bajkami. Różne motywy z bajek dla dziewczynek są na tornistrach, ale te najbardziej popularne to takie z księżniczkami Disneya. Chłopcy wolą samochody, albo inne pojazdy i chcieliby by takie rzeczy znalazły się na ich tornistrze. Często są też kupowane tornistry ze zwierzętami i to zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

Ważne, żeby takie tornistry posiadały ergonomicznie zaprojektowane tyły, dopasowujące się do pleców dziecka i były zaopatrzone w łatwe do regulacji paski naramienne. Takie tornistry można dopasować do potrzeb każdego dziecka. Poza tym modele tornistrów różnią się także rozmiarem. Tornistry muszą być pojemne a system komór i przegród bardzo w tym pomaga.