Dobre okna do nowego domu

W dzisiejszych czasach kiedy budujemy nasz nowy dom to zawsze powinniśmy pomyśleć również o zakupie odpowiednich okien. Na rynku możemy znaleźć okna plastikowe lub drewniane albo aluminiowe i dlatego dobrze przemyśleć jest wybór odpowiednich okien do świeżo budowanego domu. Okna przede wszystkim powinny być funkcjonalne, a także łatwe w pielęgnacji.

Jakie wybrać okna do domu jednorodzinnego?

okna pcv katowiceOkna plastikowe są obecnie w najpopularniejszym wyborem wśród Polaków, ale także wiele osób decyduje się na zakup okien wykonanych z drewna oraz aluminium. Okna plastikowe są najpopularniejsze, ponieważ przede wszystkim możemy zakupić je w bardzo niskiej cenie, a dodatkowo są łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ nie musimy ich myć za pomocą specjalistycznych środków chemicznych, tak jak to bywa w przypadku okien drewnianych. W wielu kształtach znajdziemy popularne okna PCV Katowice to miasto, na którego terenie możemy zamówić okna plastikowe wykonane w różnych kształtach, a także w różnych kolorach. Mogą więc być bez problemu dopasowane do różnych stylizacji elewacji naszego domu. Największymi zaletami okien plastikowych jest to, że są one bardzo trwałe, a także oferują skuteczne zatrzymywanie ciepła w mieszkaniu. Profile okienne w oknach plastikowych są bardzo ważne, ponieważ mają wpływ na izolacyjność cieplną, a także na ograniczenie występowania pary wodnej na szybach w domu. Obecnie uznaje się, że im więcej komór ma okno, to tym lepsze ma właściwości izolacyjne. Bardzo często możemy przeczytać wszelkie parametry okna w dokumentacji.

Okna powinny również zostać zamontowane przez fachowców, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie, ponieważ  przez niewłaściwy montaż mogą się odkształcać pod wpływem wysokiej lub niskiej temperatury. Bardzo często producenci oferują nam gwarancję co najmniej 10-letnią na zakup okien, a także ich użytkowość na co najmniej 50 lat.