Dlaczego zdjęcia rodzinne są dla mnie ważne?

Choć jestem osobą bardzo rodzinną i uważam, że jest to jedna z najważniejszych wartości w życiu to mieszkam z dala od rodziny. Wyprowadziłam się z Polski do Anglii trzy lata temu ze swoim chłopakiem i dobrze mi się tu żyje, choć oczywiście bywają też takie okresy kiedy brakuje mi realnego kontaktu z rodzicami i moim rodzeństwem. Na szczęście często rozmawiamy przez telefon i wszyscy wysyłają mi dużo swoich zdjęć z życia codziennego.

Zdjęcia rodzinne pomagają zachować wspomnienia na zawsze

eleganckie ramki na zdjęcia rodzinneUwielbiam wracać co jakiś czas do domu rodzinnego. To, co najbardziej kojarzy mi się z moim domem to eleganckie ramki na zdjęcia rodzinne, które znajdują się właściwie w kilku pokojach. Najwięcej zdjęć jest oczywiście w salonie, ale też kilka ramek ze zdjęciami można znaleźć na korytarzach na parterze i piętrze, w gabinecie taty i oczywiście sypialni moich rodziców. Na zdjęciach w domu znajdujemy się nie tylko ja z rodzeństwem ale też i moi dziadkowie, co oczywiste rodzice ale też i kilka osób z naszego kuzynostwa. Uwielbiam patrzeć na te zdjęcia, mimo, że widziałam je milion razy. Zawsze któreś ze zdjęć przywołuje u mnie wspomnienia z dnia albo sytuacji, w której dane zdjęcie zostało zrobione. Za to właśnie tak lubię robić i oglądać zdjęcia – jest to niesamowita pamiątka, która jest zdecydowanie jedyna w swoim rodzaju.

Kiedyś nawet nie zdawałam sobie sprawy ale również i w moim domu można znaleźć naprawdę dużo zdjęć. I to nie tylko w albumach ale na ścianach – tak jak w moim domu rodzinnym. Mimo, że mieszkam tylko ze swoim chłopakiem to mamy całkiem sporo zdjęć, naszych zdjęć osobno, wspólnych oraz z naszymi znajomymi. Różnica jest tylko taka, że tylko część zdjęć znajduje się w ramkach, reszta wisi np. przywieszona uroczymi klamerkami do sznurka wiszącego na ścianie.