Dlaczego warto kupić psu gryzak?

 

Chyba żadnego entuzjasty czworonożnych przyjaciół nie trzeba przekonywać do tego, że każdy pies musi sobie od czasu do czasu coś pogryźć. Wpływa to niezwykle pozytywnie na ich uzębienie i pielęgnuje naturalne odruchy wyniesione jeszcze z ewolucji. Pies po prostu musi dbać o swoje zęby, dlatego warto mieć pod ręką kilka gryzaków

O gryzakach dla psów

gryzaki dla psaNie ma chyba na świecie psa, który nie lubiłby bawić się ze swoim panem, zatem każdy pupil ma swoje ulubione zabawki. Można ich wyróżnić sporo – zaczynając od klasycznych sznurków do aportowania, na wymyślnych piszczałkach kończąc. Nic jednak nie sprawia psom tyle radości, co możliwość wbicia się kłami w gryzak i próba wyrwania go swojemu właścicielowi. Wszystkie gryzaki dla psa mają to do siebie, że są robione w taki sposób, aby wytrzymały nawet największą siłę włożoną w zabawę z psem, zatem nie ma obaw o to, że nagle jakiś gryzak zostanie jednocześnie w dłoni właściciela i w zębach psa. Gryzaków używa się m.in. też po to, aby pies miał możliwość zadbania o własne zęby, bo przecież w przypadku psów psują się one równie często, co w przypadku ludzi. Warto zatem zadbać o odpowiednie zdrowie swojego czworonoga i zapewnić mu taką domową „opiekę dentystyczną”. Psy bardzo lubią aktywne spędzanie czasu, zatem zawsze można wziąć gryzak na spacer i porzucać psu do aportowania. Naprawdę istnieje cała masa możliwości, dzięki którym czas spędzony z psem nie będzie nudny. A ty tylko zabawka.

Ze wszystkich zabawek psy wydają się lubić najbardziej właśnie to, co można gryźć. Gryzaki zatem są niezwykle popularne i można je kupić nawet nie tyle, co w każdym sklepie zoologicznym (chociaż to również prawda), ale nawet w większych marketach, w których kupuje się również karmę dla swoich pociesznych pupili.