Dlaczego warto iść na terapię po rozstaniu?

Bywają w naszym życiu chwile, które choć z pozoru mogłyby wydawać się błahymi problemami w stosunku do tych, które naprawdę stanowiły jeden z najcięższych okresów w naszym życiu, to jednak jakimś dziwnym trafem nie potrafimy sobie z nimi poradzić i czujemy się, jakby nasz świat właśnie się skończył. Do takich problemów należy właśnie rozstanie.

Terapia po rozstaniu 

dobry terapeuta - warszawaW naszym życiu pojawiają się znacznie bardziej bolesne doświadczenia aniżeli rozstanie z partnerem, a jednak jesteśmy sobie w stanie z nimi często lepiej poradzić, niż właśnie w momencie, gdy ktoś nas opuszcza. Jest to spowodowane mechanizmami, jakie zachodzą wówczas w naszej psychice. Okazuje się bowiem, że mechanizmy te są bardzo podobne do sytuacji w której ktoś nam bliski odejdzie z tego świata. Wówczas w bardzo podobny sposób odczuwamy żal, złość i smutek oraz przechodzimy żałobę, która ma służyć naszemu powrotu do dawnych siebie. Dlatego też, gdy silnie przeżywamy rozstanie nie należy tego bagatelizować, lub być złym na siebie, lecz dać sobie czas, a w momencie, gdy zauważymy, że nie radzimy sobie zupełnie z tym, co się dzieje z tego powodu w naszej głowie najlepszym rozwiązaniem będzie dobry terapeuta – Warszawa posiada wielu wspaniałych specjalistów pod tym względem, którzy pomogą nam wyjść na prostą i cieszyć się życiem tak, jak miało to miejsce dawniej. Podczas takiej terapii zrozumiemy co było przyczyną rozstania, nad czym wobec tego popracować i co najważniejsze, jak radzić sobie z taką sytuacją. 

Dzięki takiej psychoterapii nie tylko wrócimy do samych siebie, ale jednocześnie poczujemy się znacznie silniejszymi osobami, które po przepracowaniu problemu z rozstaniem nie będą bały się w przyszłości ponownie zaufać i kogoś pokochać wiedząc, że w razie niepowodzenia tym razem poradzimy sobie z emocjami mając już przepracowane doświadczenie. Część osób od razu po rozstaniu korzysta z pomocy psychologa, bądź terapeuty, co też się świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy czym prędzej wrócić do życia.