Dekory z metalu – oryginalne panele ścienne

Dom, biuro, czy nawet hotelowy pokój bez choćby odrobiny dekoracji wydaje się pusty i nieprzyjemny. Nawet drobne ozdoby, proste, nienachalne obrazy lub panele sprawiają, że atmosfera we wnętrzu się ociepla. Obecnie branża home decor oferuje mnóstwo możliwości. Warto tutaj zwrócić uwagę na dekory z metalu, które dość często są pomijane w czasie wyboru ozdób ściennych.

Metalowe panele na ściany

panel dekoracyjny metalowyWiele osób decydując się na panele ścienne, wybiera produkty z drewna, plexi lub kompozytu. Dużą popularnością cieszą się również dekory z gipsu, z których można tworzyć własne kompozycje i malować je na dowolne kolory. Obok wymienionych wcześniej propozycji w sklepach znajdziemy również artykuły z metalu. Oryginalny panel dekoracyjny metalowy idealnie wpasowuje się we wnętrza nowoczesne. Minimalistyczne ażury z motywami roślinnymi, figurami geometrycznymi lub utrzymane w stylu art deco bez problemu znajdziemy w sklepach internetowych w niewygórowanych cenach. W zależności od wielkości powierzchni, jaką przeznaczymy na dekor, możemy zdecydować się na niewielkie metalowe obrazy, np. z pojedynczym liściem, czy też piórem, lub pokusić się o kupno dużego panelu formą przywodzącego na myśl konary drzewa, pnącze bluszczu itp.. Dekoracyjne panele z metalu dobrze komponują się z loftami utrzymanymi w stylu industrialnym. Tutaj dekoratorzy polecają dekory postarzane, z nalotem, który przypomina rdzę. W takim wypadku warto również pokusić się o panel o nieregularnym kształcie.

Metalowe panele dekoracyjne są produktami trwałymi, które mogą zdobić nasze ściany dopóki nie przyjdzie nam ochota na kolejne zmiany. Ponadto nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych – wystarczy przetrzeć je od czasu do czasu z kurzu i możemy cieszyć się z oryginalnym wyglądem dekorów.