Czyszczenie kanalizacji metodą Wuko

Firmy działające w branży wodno-kanalizacyjnej bardzo często oferują metodę czyszczenia Wuko jako jedną z metod, dzięki której możemy przeczyścić kanalizacje. Jest to alternatywa do popularnego bardzo czyszczenia mechanicznego. Czyszczenie metodą Wuko polega na wykorzystaniu specjalnych pojazdów, które wtłaczają wodę pod bardzo dużym ciśnieniem.

Czym charakteryzuje się metoda Wuko?

wuko wrocław awarieNa początek zostaje wprowadzony wąż w głąb przewodów kanalizacyjnych, a następnie pojazd Wuko zaczyna pompować wodę. Strumień wody wypływa z węża z bardzo dużym ciśnieniem, dzięki czemu jest w stanie rozdrobnić oraz wypłukać wszystkie nieczystości, które zgromadziły się w rurach kanalizacyjnych. Takie rozwiązanie pozwala wypłukać wszelkiego rodzaju osady oraz papiery, a także inne odpady, które utrudniały odpływ ścieków w rurach. Bardzo często wiele osób decyduję się na usługi świadczone przez Wuko Wrocław awarie kanalizacyjne tą techniką są usuwane bardzo skutecznie. Jakie są zalety czyszczenia tą metodą? Przede wszystkim jest to wysoka skuteczność, a także uniwersalność wykorzystania tej metody. Może być ona stosowana w przypadku kanalizacji miejskiej, ale także kanalizacji deszczowej lub kanalizacji sanitarnej. Dodatkowa metoda jestem bezinwazyjna, ponieważ nie są tutaj stosowane żadne chemiczne środki żrące. Możemy więc powiedzieć, że jest to technika, która jest nawet przyjazna dla środowiska. Może być stosowana w obecności mieszkańców, ponieważ jest bezpieczna dla ludzi.

Gdzie wykorzystujemy metodę Wuko? Technika ta wykorzystywana jest w separatorach tłuszczu oraz studniach, a także we wpustach ulicznych. Technika ta pozwala nam usunąć wszelkie zatory i zachować sprawną kanalizację. Nie musimy również martwić się o nieprzyjemne zapachy, ponieważ wszystkie nieczystości trafiają do specjalnego zbiornika na samochodzie.