Czym podnieść ładunek?

Nie raz mamy problem, z tym aby w jakiś sposób podnieść ciężki ładunek w sposób, który go nie uszkodzi. Łańcuchy odpadają, ponieważ trzeba je dobrze umocować za jakiekolwiek zaczepy, by ładunek był bezpiecznie przeniesiony. Co zatem, jeżeli nasz ładunek nie ma zaczepów, jakie materiały zastosować by go przenieść i nie uszkodzić? Mogą nam do tego posłużyć zawiesia wężowe, które sprawdzą się doskonale.

Stosowanie zawiesiów wężowych

Zawiesia wężoweW sytuacji kiedy musimy zaopatrzyć się z zawiesia wężowe zwane też kołowymi, a nie bardzo orientujemy się do czego można je wykorzystać ( przypadek z własnego doświadczenia – mąż kazał mi kupić właśnie taki produkt, ale nie powiedział po co dokładnie i do czego) warto zorientować się z czego są, jakie są ich rodzaje i do czego dokładnie służą. Wyjaśniając – zawiesia wężowe to pasy wykonane z poliestru,których zalety to : niska waga własna w stosunku do udźwigu, giętkość i elastyczność, łatwy, szybki i wygodny montaż. Kolejną zaletą jest to, że nie niszczą delikatnych powierzchni ładunku i posiadają możliwość mocowania bez punktów zaczepowych, dzieje się to przez opasanie oraz są odporne na kwasy mineralne, smary i oleje. Ze względu na to, że zawiesia wężowe są bardzo wygodne  do mocowania poprzez obwiązanie wokół ładunku bardzo często stosowane są do podnoszenia elementów nieposiadających zaczepów, podnoszenia i stawiania do pionu słupów i filarów, podnoszenia wałów i rur oraz podnoszenia elementów z delikatnymi, malowanymi powierzchniami.

Wydawać by się mogło, że to tylko kawałek materiału, który nie uniesie ciężkich ładunków. Jednak jest zupełnie inaczej. Dzięki nim możemy spokojnie przenosić róże ładunki, w sytuacjach, gdy towar wymaga delikatnego potraktowania i nie ma możliwości przeniesienia go innymi środkami, które wymagają nieraz zaczepów.