Czym jest wuko?

Jest to jedna z najskuteczniejszych metod czyszczenia wykorzystywanych w kanalizacji i udrażnianiu rur przez pogotowie kanalizacyjne. Jeśli więc mamy problem z odpływem i konieczne będzie przeprowadzenie czyszczenia kanalizacji przez specjalistów, z dużym prawdopodobieństwem skorzystają oni właśnie ze wspomnianej metody.

Działanie najskuteczniejszej metody czyszczenia

wukoUdrażnianie rur czy też czyszczenie kanalizacji przy zastosowaniu metody wuko, nie wymaga stosowania żadnych silnych środków żrących. Jest to metoda całkiem nieinwazyjna i obojętna dla środowiska, opierająca się na działaniu ciśnieniowo-hydrodynamicznym. Jak odbywa się czyszczenie? Specjalna pompa tłoczy wodę, a głowica reguluje jej ciśnienie, które dostosowywane jest do ilości zanieczyszczeń i średnicy rury. Skierowanie tak silnego strumienia wody na zanieczyszczoną ścianę rury, powoduje oderwanie od niej wszelkich zanieczyszczeń, które następnie spływają do studni rewizyjnej. Stamtąd ręcznie, bądź przy pomocy pompy ssącej, są usuwane. Czyszczenie może odbyć się również przy pomocy elektrycznej spirali, która wprowadzana jest do rury za pośrednictwem odpływu. Wykonuje ona specyficzne, spiralne ruchy, które powodują drążenie rury, a tym samym odrywanie z jej ścianek wszelkich zanieczyszczeń. Warto zawsze pamiętać, że pogotowie kanalizacyjne dostępne jest dla nas całą dobę, siedem dni w tygodniu, więc jeśli przydarzy się nam nieprzewidziana sytuacja związana z zapchanymi rurami, możemy zawsze uzyskać kompetentną pomoc. 

Pamiętajmy też, że możemy zmniejszyć ryzyko zapychania naszych rur, a nawet skutecznie takie ryzyko zlikwidować, dbając o to, co do nich trafia. Z tego też powodu, warto oczyścić, np. papierowym ręcznikiem, nasze naczynia z nadmiaru tłuszczu, zanim włożymy je do zlewu.