Czym jest eko border?

Estetycznie wykończony trawnik, cieszy oko i zachęca do spędzania na nim wolnego czasu. Na rynku pojawiły się specjalne obrzeża trawnikowe, które oddzielają rosnącą trawę od reszty ogrodu, w której może być beton, albo kostka brukowa. Wydzielają one także wyznaczone ścieżki w trawniku.

Jak się montuje eko border w ogrodzie?

trwały eko border ogrodowyJeżeli planujemy zagospodarowanie przestrzenne ogrodu, to wyznaczamy miejsca, w których będziemy spędzać wolny czas, oraz wydzielamy teren na ewentualne samochody. Trawnik nie musi się znajdować na całej powierzchni, ponieważ tam gdzie stoją nasze samochody, lepiej podłoże wyłożyć trwałym materiałem takim jak na przykład kostka brukowa, granit, czy najtańszy beton. Trwały eko border ogrodowy przyda się przy wydzieleniu granicy między różnymi rodzajami powierzchni. Aby trawa się nie rozrastała w niekontrolowany sposób, należy ją skutecznie zabezpieczyć specjalnymi obrzeżami, które się wbija do ziemi, lub piasku. Eko border dodatkowo stabilizuje wyznaczone ścieżki, zabezpiecza kostkę brukową przed rozchodzeniem się w niewidoczny sposób, ponieważ są to cienkie elementy, które znajdują się blisko ziemi i zlewają się z nią. Podłużne elementy wbija się do ziemi za pomocą dołączonych haczyków, których długość dobieramy do rodzaju podłoża. Trwałe obrzeża są powszechnym zamiennikiem betonowych krawężników, które mało estetycznie wyglądają w pobliżu trawników. Dzięki tak zabezpieczonym ścieżkom i alejkom, wyznaczymy kierunki, w których będzie spływać deszczówka.

Montaż eko bordera jest bardzo łatwy i z pewnością każdy nowicjusz sobie z nim poradzi. Kupić go możemy na metry w sklepach z wyposażeniem do ogrodu, w cenie nie przekraczającej dwadzieścia złotych. Zawsze dobrze jest kupić o parę metrów więcej, aby w razie ewentualnych poprawek, nie zabrakło nam materiału.