Czy można ogrzewać wodę pompą ciepła?

Nowoczesnych technologii wokół nas obecnie jest całe mnóstwo. Dotykają one praktycznie każdego aspektu naszego życia, najważniejsze jednak wydają się te technologie, które dotyczą naszego bezpieczeństwa energetycznego. Dotyczy to nie tylko naszego dostępu do energii elektrycznej, ale też tego, abyśmy korzystali z tej energii w sposób wydajny.

Ciepła woda użytkowa dzięki wydajnej pompie ciepła

powietrzna pompa ciepła cwuIm mniej energii zużywamy do pozyskania jednego kilowata energii cieplnej, tym lepiej dla nas i naszego otoczenia. Jest to prosta matematyka, ponieważ każda energia generuje do atmosfery różne szkodliwe związki. Ale czy na pewno? Nie! Istnieją rozwiązania, które nie generują szkodowych substancji i gazów i nie wysyłają ich do atmosfery, a my możemy posiadać je w naszym domu. Mowa tutaj o pompach ciepła. Jeżeli nie mamy ochoty na wykonywanie głębokich podziemnych odwiertów, możemy zdecydować się na pompę powietrzną, która za pomocą specjalnego komponentu będzie pozyskiwała energię cieplną z cząsteczek powietrza wokół naszego budynku, nawet w nocy, także zimą. To jest dopiero ekologiczne rozwiązanie. Jeżeli interesuje nas nowoczesna powietrzna pompa ciepła CWU i CO to możemy zainstalować ją w każdym momencie. W połączeniu z panelami fotowoltaicznymi, będziemy mogli poradzić sobie ze zużyciem energii elektrycznej w wyjątkowo zimne noce. Najlepiej magazynować wówczas energię w domowych magazynach energii.

Duży udział pomp ciepła w rynku energetycznym oznacza, że mieszkańcy danego kraju wiedzą, jak o siebie zadbać, a przy okazji dbają także o środowisko naturalne. W krajach skandynawskich każdy nowy dom musi być wyposażony w taką technologię, spalanie węgla jest tam praktycznie nielegalne, dlatego szuka się rozwiązań bezpiecznych i ogólnie uznanych za ekologiczne.