Czy iniekcją warto się dzisiaj interesować?

Jednym z zagrożeń, które dotyka zarówno nowe jak i stare budynki jest wilgoć. Może ona pojawiać się z wielu różnych przyczyn, chociażby dlatego, że stara izolacja już przestała istnieć i uległa uszkodzeniu lub wypłukaniu, jak ma to czasem miejsce w przypadku starego budownictwa. Warto ją jednak czymś zastąpić.

Wiele firm oferuje usługi z zakresu iniekcji

osuszanie budynków iniekcjaPierwszym krokiem, jaki musimy zrobić, żeby zastosować metodę iniekcji, jest wstępne przygotowanie osuszanej przez nas ściany. Specjalne substancje iniekcyjne, gdy zetkną się z wodą, zaczną się krystalizować wewnątrz murów, w jego kapilarach, co zamknie te specyficzne pory wypełniając je substancją, która nie będzie szkodliwa dla ściany i budynku. jeżeli na ścianie, która pokryta jest wilgocią, znajduje się tynk i widać na nim mokre plamy, trzeba się go pozbyć, najlepiej na wysokości do jednego metra od miejsca, w którym widoczne jest zawilgocenie. Pozwoli to całkowicie usunąć wszelkie zakażone wilgocią miejsca. Następnie trzeba wykonać odpowiednie otwory. Ich częstotliwość oraz głębokość musi być dobrana indywidualnie, zależnie od tego, jaki chcemy osiągnąć efekt oraz jakich materiałów konkretnie używamy. Jeżeli potrzebne nam jest profesjonalne osuszanie budynków iniekcja krystaliczna jest bardzo dobrym rozwiązaniem, na które warto postawić. Pozwoli nam to uniknąć różnych problemów związanych z gromadzeniem się wody.

W nowych budynkach także mogą zbierać się plamy wilgoci, które powstają często w wyniku niezbyt dokładnego nałożenia warstwy izolacyjnej na fundamenty. Taki fundament w pewnym sensie wchłania wodę, która znajduje się w gruncie, nawet wtedy, gdy jest ona tam w symbolicznych ilościach. Taki proces może trwać bardzo długo, ale czasem wilgoć na ścianach ujawnia się znacznie szybciej, niż myślimy.