Coraz częściej wybieramy granitowy nagrobek

Granit jest skałą magmową, którą bardzo często stosuje się w kamieniarstwie i projektowaniu nagrobków. Nie musimy sprowadzać go z zagranicy, gdyż złoża znajdują się również w naszym kraju. Jest bardzo wytrzymały i cechuje go duża plastyczność oraz łatwe cięcie dopasowane do potrzeb nagrobka.

Duże walory estetyczne granitowych nagrobków

granitowe nagrobki w ToruniuPo śmierci naszych bliskich staramy się godnie ich pochować i postawić elegancki nagrobek, który przetrwa długie lata. Jeśli chodzi o granitowe nagrobki w Toruniu, to oferowane są one przez większość zakładów kamieniarskich. Połączenie dużej wytrzymałości oraz sporej plastyczności to właśnie ta skała cieszy się największą popularnością wśród kamieniarzy. Jego cięcie jest stosunkowo łatwe, dzięki czemu pozwala zrealizować on bogate wzornictwo w ciekawej kolorystyce. Dominującym kolorem jesz szary, niemniej granit występuje też w barwie bladoróżowej, a nawet zielonej. Projektów i wzorów nagrobków jest bardzo wiele, więc zawsze dopasujemy design dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Ceny są zawsze racjonalne w przełożeniu na wieloletnią trwałość tej skały  magmowej. Granitowy nagrobek na pewno będą cechować walory artystyczne i estetyczne, z uwagi na łatwość cięcia bloków skalnych. W wyborze danego wzoru zawsze pomoże nam dobry kamieniarz, który wskaże nam najefektowniejszy kolor i najtrwalsze ozdoby. Nadto, granit jest bardzo łatwy w czyszczeniu i jego utrzymaniu. 

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż na nagrobki wybieramy najczęściej granit jako tworzywo wytrzymałe oraz stosunkowo łatwe w obróbce. Kolorystyka jest bardzo bogata i zawsze znajdziemy kamień dopasowany doi naszych indywidualnych potrzeb, który sprowadzany jest z różnych części naszego kraju, w którym znajdują się jego złoża.