chlorella

Chlorella w naszej diecie

Od jakiegoś czasu zaczęłam mocniej interesować się zdrowym odżywianiem. Natknęłam się kilka miesięcy temu na różne naukowe książki i artykuły, w których większość chorób wiązano ze złą dietą i dużą ilością stresu. Nasz organizm potrzebuje odpowiedniej ilości dawki różnego rodzaju składników odżywczych, trzeba je umiejętnie mu dostarczać. Stałam się więc bardziej świadomym konsumentem żywności.

Nieduża dawka chlorelli

chlorella Większości z nas jedzenie kojarzy się z przyjemnością, czyli ze smakami, które lubimy. Trzeba jednak pamiętać, że najważniejszym zadaniem jedzenia nie jest sprawienie nam przyjemności, ale dostarczenie organizmowi wszystkich składników odżywczych, których on potrzebuje do odpowiedniego funkcjonowania. Na szczęście w dzisiejszych czasach ludzie coraz bardziej świadomie układają swoją dietę. Ja zaczęłam nawet szukać dodatkowych suplementów w postaci naturalnych proszków. I w trakcie tych poszukiwań natrafiłam na chlorellę w proszku oraz w tabletkach. Zaskoczyło mnie, jak bogata w składniki odżywcze jest chlorella dawkowanie jej przy tym, to maksymalnie pięć gram dziennie na osobę dorosłą. Czyli jest to bardzo ekonomicznych sposób na suplementację. Chlorella powoduje przede wszystkim oczyszczenie organizmu z toksyn, a przy okazji dostarcza wiele różnych witamin i minerałów. Sama chlorella jest algą, którą proszkuje się w celu łatwiejszego spożywania, a także przyswajania składników odżywyczych w niej zawartych.

Osoby takie jak ja, które dużą wagę przywiązują do rodzaju spożywanego jedzenia, często szukają różnych suplementów diety. Najlepiej sprawdzają się suplementy naturalne, bogate w witaminy i minerały. Należy do nich chociażby proszkowana chlorella, która spożywana w niewielkich ilościach bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *