Biuro rachunkowe dla małej firmy

Z usług księgowych korzystają małe, średnie i duże firmy, które nie zatrudniają u siebie samodzielnego księgowego. Są one bardzo popularne wśród przedsiębiorców, ponieważ generują dużo niższe koszty niż zatrudnienie nowego pracownika.

Czy biuro rachunkowe rozlicza spółki?

biura rachunkowe tarnowskie góryNa rynku znajdziemy sporo biur księgowych, które rozliczają po kilka, kilkanaście, albo nawet kilkadziesiąt firm. Ilość ta zależy od wielkości biura i zatrudnionych księgowych, którzy są w stanie obsłużyć określoną ilość kontrahentów. Przeciętnie jeden księgowy jest w stanie w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy rozliczyć około dwadzieścia jednoosobowych działalności gospodarczych, które nie generują zbyt wiele dokumentów. Ponieważ musi on ręcznie wprowadzić faktury i rachunki do systemu księgowego, to zajmuje mu to od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Jeżeli  interesują nas dobre biura rachunkowe Tarnowskie Góry są miastem, gdzie sporo ich znajdziemy. W centrum miasta działa ich około dwudziestu i z powodzeniem rozliczają jednoosobowe działalności gospodarcze i wszelkie spółki. Te pierwsze wymagają prowadzenie książki przychodów i rozchodów, a spółki potrzebują prowadzenia pełnych ksiąg rachunkowych. Niektóre biura księgowe świadczą też usługi doradcze z zakresu optymalizacji kosztów, czy obniżenia podatków. Dla przedsiębiorcy jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ w jednym miejscu może załatwić wszystkie sprawy księgowe i otrzyma w ramach abonamentu, niezbędne zestawienia finansowe. Biura rachunkowe z każdym rokiem cieszą się większym zainteresowaniem.

Zatrudnienie księgowego w swojej firmie, wiąże się ze sporymi wydatkami, bo konieczne jest stworzenie nowego stanowiska pracy. Trzeba je wyposażyć i zapełnić pracownikowi godziwe wynagrodzenie, a to jest wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.