Bezpieczny plac zabaw wykonany z drewna

 

Od kilku lat mieszkamy na osiedlu położonym blisko pięknego lasu. Kupiliśmy tutaj mieszkanie, zanim jeszcze przyszły na świat nasze dzieci. Dlatego nie zwracaliśmy uwagi na to, czy okolica jest dostosowana dla maluchów. Po ukończeniu przez naszą córkę roczku zorientowaliśmy się, że mamy dość daleko do najbliższego placu zabaw. Postanowiliśmy coś z tym zrobić.

Nowy plac zabaw na osiedlu

drewniany plac zabawKilka lat temu kupiliśmy z mężem pierwsze w naszym życiu mieszkanie. Byliśmy świeżo po ślubie i nie myśleliśmy o dzieciach, dlatego wybierając idealną lokalizację dla naszego lokum nie zwracaliśmy na blisko przedszkola, szkoły czy na inne udogodnienia. W tym momencie mamy dwie pociechy. Córka ma cztery lata, zaś syn dwa. Kiedy nasza mała skończyła roczek, zorientowaliśmy się, że najbliższy plac zabaw znajduje się dość daleko od naszego bloku. Nie była to najlepsza sytuacja. Postanowiliśmy porozmawiać z mieszkańcami i wspólnie opracowaliśmy projekt stworzenia miejsca zabaw dla naszych pociech zaraz obok naszego bloku, w miejscu, gdzie do tej pory był tylko pusty trawnik. I tak, po roku od podjęcia naszej inicjatywy, powstał drewniany plac zabaw, w pełni bezpieczny i atrakcyjny dla dzieci w różnym wieku. Nie brakuje na nim zjeżdżalni, huśtawek czy różnego rodzaju drabinek. Dodatkowo jest też tam duża piaskownica, którą na noc przykrywamy specjalną płachtą, zabezpieczającą przed zwierzętami. Plac jest w pełni ogrodzony i są tam też wygodne ławki, na których rodzic może się zrelaksować, podczas gdy jego pociecha bawi się w najlepsze.

Miejsce zabaw dla rodziców z dziećmi, którzy mieszkają na osiedlach bloków jednoridzinnych, jest najlepszym miejscem do tego, aby dziecko miało kontakt z rówieśnikami. Na naszym osiedlu brakowało takiego placu zabaw blisko naszego bloku. Zawalczyliśmy więc o piękny, bezpieczny i kolorowy plac zabaw.