Awaryjne zasilanie – agregaty

 

Agregaty są niezależnym, bezpiecznym źródłem energii. Sprawdzają się doskonale w przypadku braku zasilania, awarii sieci energetycznej. Praca agregatu polega na zastosowaniu prądnicy, która napędzana jest silnikiem spalinowym.

Jaki agregat wybrać?

przenośne agregaty gazowe LPGSilnik w agregacie może być zasilany benzyną, olejem napędowym, gazem ziemnym lub gazem LPG. Agregaty rozróżnia się też na stacjonarne i przenośne. Agregaty zasilają bez problemu sprzęt taki jak lodówka czy kuchenka, a także piece czy pompy. Urządzenia prądotwórcze powinny zapewniać stabilne parametry napięcia prądu. W zależności od tego, jaki sprzęt chcemy zasilać, możemy wybrać odpowiedni rodzaj agregatu. Do ogrzewania elektrycznego, sprzętu rtv i agd bardzo dobrze będzie się nadawał odbiornik rezystancyjny. Kiedy potrzebne jest zasilanie różnego rodzaju silników, transformatorów – idealny będzie odbiornik indukcyjny. W przypadku sprzętu komputerowego i zasilaczy dobrze sprawdzi się urządzenie nieliniowe. Moc agregatu najłatwiej określić miernikiem elektrycznym. Przenośne agregaty gazowe LPG są komfortowe w użytkowaniu – posiadają lekką obudowę, z kółkami transportowymi i uchwytem ułatwiającym przemieszczanie urządzenia. Agregaty zasilane gazem ciekłym są bardziej przyjazne dla środowiska z uwagi na mniejszą emisję zanieczyszczeń. Wyróżniają się cichą i niezawodną pracą oraz ekonomicznym zużyciem paliwa w porównaniu do benzyny bezołowiowej. Firmy zapewniają fachowe doradztwo w trakcie transakcji zakupu oraz gwarancję do każdego urządzenia.

Dużym atutem agregatów jest możliwość zasilania większej liczby odbiorników, po zastosowaniu kabla do równoległej obsługi kilku takich samych urządzeń. Właściwa eksploatacja agregatu wymaga zapoznania się z budową agregatu i zasadami konserwacji.