Aplikacja internetowa a mobilna

Prawdopodobnie codziennie każdy z nas korzysta przynajmniej z jednej aplikacji. Właśnie, korzystamy z aplikacji, ale czy wiemy, czy są to aplikacje mobilne czy też internetowe? Pomiędzy tymi dwoma typami aplikacji zachodzą pewne różnice, co sprawia jednocześnie, że aplikacja mobilna nie jest tym samym, co aplikacja internetowa. W poniższym tekście postaram się wyjaśnić na czym polega różnica.

Czym jest aplikacja internetowa?

najlepsze aplikacje internetoweZ aplikacji mobilnych korzystamy codziennie na swoich telefonach, tabletach i wszelkich innych urządzeniach mobilnych. Najlepsze aplikacje internetowe to w gruncie rzeczy programy komputerowe, pracujące na serwerach i komunikujące się przez sieć komputerową z hostem użytkownika przy oczywistym wykorzystaniu jego przeglądarki internetowej. Oznacza to, że w pracy aplikacji internetowej, nazywanej też aplikacją webową, koniecznie musi pośredniczyć serwer WWW. Z tego typu aplikacji korzystamy tak często, że w większości przypadków nie zdajemy sobie z tego faktu nawet sprawy. Wiecie, że na zasadzie aplikacji internetowej działają tak popularne serwisy encyklopedyczne i sprzedażowe? Mogę się założyć, że teraz zgodzicie się ze mną, że faktycznie korzystacie z aplikacji internetowej. Jak z pewnością zdążyliście się już domyślić, z aplikacji internetowej nie będziemy mogli skorzystać w trybie offline, ponieważ każda jej funkcjonalność, nawet najmniejsza, wymaga od nas stabilnego połączenia z internetem.

Jeżeli prowadzimy firmę i myślimy o posiadaniu aplikacji internetowej, warto w tej sprawie skontaktować się ze specjalistami zajmującymi się tą dziedziną. Firmy projektujące tego typu platformy pozwolą nam na posiadanie w pełni profesjonalnej aplikacji internetowej dla naszego przedsiębiorstwa bez względu na jego branżę.